Biznes

Rodzaje wózków dziecięcych dostępnych na rynku

Każdy młody rodzić na pewno nie raz zastanawiał się jakie wózki dziecięce są dostępne na rynku i jakie warto zakupić dla swoich dzieci. Najważniejszą kwestią jest zwrócenie uwagi na wygodę, bezpieczeństwo oraz to przez ile czasu będzie on służył dziecku. Najlepiej poznać każdy rodzaj wózka dostępnego na rynku i po ich poznaniu zdecydować się na wybór konkretnego rodzaju, który się zakupi. Wózki dziecięce występują w takich rodzajach jak: wielofunkcyjne 3w1, głęboko-spacerowe 2w1, spacerowe, biegowe oraz bliźniacze. Każdy z nich ma swoje najbardziej charakterystyczne cechy.

Wózki wielofunkcyjne

Są to najczęściej wózki 3 częściowe. Tego rodzaju wózki dziecięce pozwalają na przemieszczenie się z dzieckiem od 0 do 3 roku życia. Elementy, z jakich składają się te wózki to gondola, spacerówka oraz fotelik dziecięcy. Dzięki odpowiednim łącznikom można bez problemów podróżować z dzieckiem. Tego rodzaju rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ na długie spacery można korzystać z gondoli, na krótkie z samego stelaża, natomiast w samochodzie można korzystać z fotelika dziecięcego, w którym można przewozić dziecko. Gdy dziecko nie pasuje już do gondoli, można korzystać z siedziska spacerowego.

Wózki głęboko-spacerowe 2w1

Są to wózki, w których gondola przekształcana jest w siedzisko spacerowe. Są to zestawy bardzo podobne do wózków 3w1, tylko pozbawione są fotelika z grupy 0+. Po jego dokupieniu można z wózków głęboko-spacerowych stworzyć pełnoprawne wózki 3w1.

Wózki spacerowe

Są to wózki, które przeznaczone dla dzieci, które umieją już siedzieć. W niektórych modelach pozwalających na obniżenie siedzenia bardzo nisko można przewozić także dzieci, które jeszcze nie leżą. Można znaleźć także modele typu parasolka, jak i bardziej zabudowane modele. Te bardziej zabudowane modele posiadają konstrukcję wykonaną z lepszych materiałów oraz mają szersze siedzisko, które zapewniają wygodniejsze warunki podróżowania. Niektóre modele pozwalają na przerzucenie rączki, co pozwala na prowadzenie wózka z dzieckiem, zachowując z nim kontakt wzrokowy. Jednak takie wózki dziecięce są dość duże i czasami nie mieszczą się do bagażników samochodów. Parasolki są mniej wygodne dla dziecka, jednak są one mniejsze i lepsze do transportu.

Wózki joggingowe

Są to wózki stworzone dla aktywnych rodziców, którzy podczas posiadania swojego potomstwa nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej. Wózki te charakteryzują się faktem posiadania jednego kółka z przodu zamiast pary. Zwykle posiadają one amortyzowane zawieszenie, opływowy kształt, ręczne hamulce i duże koła. Dzięki tym wszystkim cechom bardzo łatwo się nim manewruje co pozwala na bieganie bez większych problemów. Dzięki spacerom w takich wózkach dziecko szybko przyzwyczaja do aktywnego trybu życia.

Ostatnią kategorią wózków dla dzieci są wózki bliźniacze, które przeznaczone są dla rodziców bliźniaków czy też trojaków. Na rynku z całą pewnością każdy znajdzie wózek, który spełni jego oczekiwania i pozwoli spacerować ze swoim potomkiem przy zachowaniu odpowiedniego komfortu.

Więcej na: https://www.dzieciecemarzenia.pl/12-wozki