Zdrowie i Uroda

Zmarszczki pod oczami – jak się pozbyć?

Delikatna, cienka skóra pod oczami jako pierwsza zdradza nasz wiek i tryb życia. Dlaczego tak jest? Jak zaradzić zmarszczkom pod oczami? Jakie są domowe sposoby na zmarszczki mimiczne? I co wtedy, gdy nie pomagają? Zgłębiliśmy dla Was temat zmarszczek. Zapraszamy do lektury!

Zmarszczki pod oczami – czemu powstają?

Wyobraź sobie białą, gładką kartkę papieru. Teraz złóż ją na pół załamując po środku. Powstało załamanie, prawda? Teraz rozprostuj i złóż ponownie w tym samym miejscu. Załamanie pogłębiło się.  I tak właśnie wygląda w uproszczeniu proces powstawania zmarszczek mimicznych. Pracując mięśniami w wyniku uśmiechu, skrzywienia się, zmarszczenia, załamujemy bezwiednie skórę twarzy.

Skóra, zwłaszcza pod oczami jest delikatna i cienka. Niewiele pod nią znajduje się tkanki tłuszczowej, która jest warunkiem prawidłowego napięcia skóry. Podczas codziennej mimiki, czynności pielęgnacyjnych, mrużenia oczu z powodu zbyt jaskrawego słońca czy w wyniku przesuszenia skóry, powstają zmarszczki pod oczami.

Proces powstawania zmarszczek

Proces powstawania zmarszczek zaczyna się około dwudziestego piątego roku życia. Produkcja kolagenu, będącego głównym budulcem skóry zaczyna spowalniać i skóra bardzo powoli, prawie niezauważalnie traci swą gęstość.

Pierwsze efekty widać po trzydziestce. Lecz jeszcze dobrze przespana noc, odpoczynek i dobre kosmetyki są w stanie zniwelować pierwsze efekty starzenia skóry.

Po czterdziestym roku życia zmarszczki mimiczne zaczynają przeszkadzać i odbierać młodzieńczy wygląd twarzy. To wtedy przeważnie rozpoczynamy intensywną walkę z nieubłaganym czasem. Kto i co pomaga nam w tej walce?

Jak zaradzić zmarszczkom pod oczami – domowe sposoby

W opiece nad skórą pod oczami ważne jest kilka złotych zasad:

  • Po pierwsze: sen. Przespane osiem godzin pomaga nam się zregenerować i odbudować po wysiłku.
  • Po drugie: brak papierosów. Palenie znacznie przyspiesza proces starzenia się i nie pomogą ani dobre kremy, ani zabiegi kosmetyczne. Skóra palacza starzeje się znacznie szybciej.
  • Po trzecie: mniej słońca! Wylegiwanie się na prażącym słońcu skóra twarzy wybaczy nam do dwudziestego roku życia. Później zaczyna przesuszać się i przebarwiać. Na dłuższą metę promienie słoneczne postarzają skórę twarzy.
  • Po czwarte: codzienna pielęgnacja. Staranny rytuał delikatnej skóry wokół oczu polegający na wklepywaniu odpowiednich kremów, właściwym demakijażu i niezbędnych maseczkach przynosi pozytywne efekty.
  • Po piąte: woda. Właściwe nawodnienie skóry pozwala jej na odbudowę i właściwe nawilżenie. Nie wolno zaniedbać codziennego picia wody.

Oprócz regularnego stosowania się do złotych zasad pielęgnacji skóry twarzy, w domu możemy stosować maseczki na bazie twarożku i świeżych truskawek w sezonie letnim lub okładów z plastrów ogórka na okolicę oczu. Podobnie świetnym sposobem na poprawę skóry pod oczami jest pozostawienie na 5 minut mokrych (koniecznie zimnych!) saszetek z herbatą na powiekach.

Dobrze dobrane kremy do wieku i rodzaju naszej skóry pomogą w codziennym rytuale i opóźnią efekty starzenia.

Ponadto warto wspomnieć o konieczności delikatnego traktowania cienkiej skóry wokół oczu podczas makijażu demakijażu. Rozciąganie na siłę skóry pod oczami nie jest wskazane i może szybko spowodować zmarszczki.

Lecz co zrobić, gdy nasze starania nie wystarczają?

Gabinet kosmetyczny czy wizyta w klinice medycyny plastycznej?

Nowoczesna kosmetologia ma do zaoferowania cały zestaw działań i zabiegów w celu poprawienia kondycji naszej skóry i zniwelowania efektów upływającego czasu. Jeśli tylko dysponujemy odpowiednim budżetem, możemy sprawdzić najbardziej popularne procedury  w salonie kosmetycznym. Zabiegi w salonach kosmetycznych wymagają jednak systematycznego powtarzania, gdyż efekty nie utrzymują się długo.

Innym, bardziej radykalnym, lecz przynoszącym długofalowe rezultaty jest pomysł skorzystania ze zdobyczy chirurgii plastycznej, gdzie doskonałym przykładem jest zabieg lipofillingu twarzy http://klinikagrzesiak.pl/lipofilling-twarzy/  lub  medycyny estetycznej, czyli zabiegów z wykorzystaniem wypełniaczy, botoksu, kwasu hialuronowego, naturalnych wypełniaczy na bazie własnego tłuszczu oraz liftingu twarzy są realnym i skutecznym rozwiązaniem, gdy pragniemy przywrócić twarzy młodość i pozbyć się zmarszczek pod oczami na długo.