PoradyTurystykaZdrowie i Uroda

Nietypowe polecane atrakcje w Polsce – rady dla turysty

Polska słynie z pierogów, Syrenki Warszawskiej i krakowskiego smoka. Co jednak wybrać, gdy chcemy zobaczyć coś bardziej unikalnego? Oto trzy propozycje dla miłośników odkrywania nieznanych szlaków.

Lanckorona

Wieś znajdująca się pod Krakowem, zwana też miastem aniołów ze względu na odbywający się tam festiwal Anioł w Miasteczku. Rynek leży na zboczu góry, dzięki czemu roztaczają się z niego wyjątkowe widoki na okoliczne miejscowości, a zabudowa Lanckorony pochodzi z XIX wieku i pozostała niemal niezmieniona. Niezwykłe domy niczym ze skansenu i położenie sprawiają, że miejsce to ma klimat swojskości i malowniczości.

Katowice

Miasto wszystkim znane, jednak z jakichś powodów nie tak często odwiedzane przez turystów jak np. Kraków. Znajdziemy w nim osiedle Nikiszowiec, będące historycznym osiedlem robotniczym. Możemy przejść się uliczkami ozdobionymi czerwoną cegłą i malowidłami, by poczuć się niczym górnik wracający po zmianie do domu. Osiedle stanowiło niegdyś właściwie autonomiczną, samowystarczalną część miasta, zapewniając mieszkańcom wszystko, co potrzebne do życia.

Jezioro Bukowo

Miejsce położone między Łazami a Dąbkami. Piaszczysta, prawie nieuczęszczana plaża położona między jeziorem Bukowo a morzem stanowi ciekawy punkt dla miłośników relaksu bez atrakcji turystycznych i tłumów ludzi. Co ciekawe, droga z Dąbek nie doprowadzi nas tam samochodem – trzeba porzucić cztery kółka i przesiąść się na rower, dzięki czemu jest tam zawsze cicho i spokojnie.