Turystyka

Atrakcje w Polsce warte zobaczenia – województwo podkarpackie

Województwo podkarpackie leży w południowo-wschodniej części Polski. Na południu graniczy ze Słowacją, natomiast na wschodzie z Ukrainą. Wybierasz się na wycieczkę w ten region i nie wiesz, jak zaplanować wyjazd? Przedstawiamy kilka atrakcji, które koniecznie musisz zobaczyć.

Zapora w Solinie

Zapora w Solinie jest najwyższa w Polsce – jej wysokość to prawie 82 m. To również najwyższa budowla hydrotechniczna w naszym kraju. Do jej budowy wykorzystano 820 tysięcy metrów sześciennych betonu oraz 200 tysięcy ton cementu. Co ciekawe, będąc przy zaporze, można przejść się po jej koronie, a także zwiedzić wnętrze razem z przewodnikiem.

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie to jedyne takie miejsce w Polsce. Znajduje się tutaj wyjątkowa kolekcja pamiątek z wielu popularnych dobranocek. Ekspozycja wzbudza zainteresowanie nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych, którzy wspominają dawne animacje oglądane przed snem. Można zobaczyć tu m.in. oryginalne lalki z „Plastusiowego Pamiętnika”, „Misia Uszatka” czy „Misia Colargola”.

Zamek w Łańcucie

Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie to dawna rezydencja magnacka. Kręcono tu sceny do filmów „Trędowata” oraz „Hrabina Cosel”. Zespół pałacowy jest otoczony starym, malowniczym parkiem, w którym znajdują się liczne zabudowania gospodarcze i pawilony. Dla turystów udostępniono kilka miejsc do zwiedzania: storczykarnię, stajnie i wnętrze zamku.

Przemyskie Podziemia

Przemyskie Podziemia są częścią pierwotnej zabudowy miasta z czasów średniowiecza. Dla turystów udostępniono 2-kondygnacyjne piwnice, które znajdują się pod budynkiem Urzędu Miasta. Podziemia są otwarte przez cały rok, z wyjątkiem poniedziałków. Zwiedzanie odbywa się w grupach, turystów oprowadza przewodnik.