ModaPoradyTurystyka

Atrakcje turystyczne warte uwagi w Polsce

Polska jest to piekny kraj z licznymi zabytkami oraz bogatą historią. Jest to również kraj, w którym znajdziemy mnóstwo atrakcji turystycznych zarówno dla dzieci jak i osób pełnoletnich. Ten artykuł wskaże trzy miejsca warte odwiedzenia będąc w Poznaniu.

Termy Maltańskie

W Poznaniu jest ujęcie wód termalnych- niezwykle goracych wód o właściwościach leczniczych. Ciepła woda jest doskonale zagospodarowana w Poznaniu. Turyści mogą cieszyć się goracymi solankami, a także skorzystać z basenu olimpijskiego oraz licznych zjeżdżalni.

Browar Lech

Wszyscy pełnoletni turyści, którzy są zainteresowani produkcją piwa mogą zapoznać się bliżej z procesem warzenia piwa. W browarze jest dostepnych kilka tras zwiedzania, które kończą się degustacją piwa w browarnej piwnicy.

Muzeum Rogala

Poznań jest również dobrze znany z rogali, które są wypiekane na święto Świętego Marcina. Święto to przypada 11 listopada i właśnie w tym dniu ludzie z Poznania, jak i całego kraju jedzą rogale. Aby dobrze poznać tradycję Wielkopolski oraz ich tradycje warto wybrać się do Muzeum Rogala, które mieści się w centrum miasta. Podczas godzinnego pokazu dowiesz się dlaczego rogale są takie popularne i będziesz mógł kupić kilka sztuk.